Статистика |
---|
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0 |
|
Каталог статей
Засідання “круглого столу”
Засідання «круглого столу» щодо подолання наслідків панування тоталітарного режиму колишнього СРСР в Україні відбулося 24 листопада у приміщенні центральної районної бібліотеки. Хвилюючим був виступ бібліотекарів Людмили Литвин і Валентини Ламаш. Вони нагадали присутнім про політичні, соціальні, національні, релігійні і класові злочини комуністичного режиму, які, власне, й були наслідком втілення цієї ідеології. Зокрема, війна проти Української Народної Республіки, репресії, депортації, розкуркулення, колективізація, штучні голодомори, нищення української еліти.
Жертвами цих злочинів стали двадцять з половиною мільйонів українців, яких заморили голодом, замордували у тюрмах, концтаборах та методами каральної психіатрії, які померли під час депортацій, на засланні та у вимушеній еміграції.
У результаті злочинної політики десятки мільйонів українців залякали, знищили морально, денаціоналізували, розсіяли по численних «ударно-комсомольських» будовах. Верховна Рада України відмежувалася від терористичних і тоталітарних методів керівництва державою, які застосовував комуністичний режим СРСР, та засудила його злочини.
Заступник голови РДА Тетяна Данільченко повідомила, що Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» передбачає, зокрема, встановлення процедури та строків перейменування об’єктів, які носять «комуністичні» назви. Тетяна Олексіївна наголосила, що, згідно з даними Інституту національної пам’яті, перереєстрація документів для громадян буде безкоштовною. До назв, які слід перейменовувати, належать ті, у яких використані імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у Комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки.
Також підлягають зміні найменування, у яких використані назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік та похідні від них; назви, які пов’язані з діяльністю Компартії (включаючи партійні з’їзди), з річницею жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність.
Настоятель чутівського храму о.Олег наголосив, що подібні зміни завжди болючі: «Усе це дійсно необхідно, але такі переміни люди сприймають вороже, тому це той випадок, коли доведеться «різати по живому». Адже людині легше перенести різкий короткочасний біль, аніж довго терпіти помірні страждання. А натерпілись ми вже вдосталь. Що маємо в результаті? Становище країни на грані катастрофи, війна. Але ж замислимось, чому так багато жителів сходу країни до смерті зненавиділи своїх співвітчизників, що ладні тепер у них стріляти? Чому за стільки років ми так і не змогли зробити їх своїми друзями?»
Священнослужитель звернув увагу і на болючу проблему втрати зв’язку між поколіннями, на що вчитель Чутівської школи Галина Бездітко розповіла, що у навчальних закладах останніми роками цьому питанню приділяють більше уваги. Зокрема, чимало зусиль освітяни спрямовують на краєзнавчу просвіту учнів, аби вони знали більше про своїх земляків та їхні здобутки.
Усі учасники «круглого столу» зійшлися на тому, що ставлення людини до свого коріння, до історії, вміння усвідомлювати усю трагічність чорних сторінок життєпису цілого народу закладається в родині. Своїм прикладом батьки формують у дітей модель ставлення до цих проблем, тож патріотичне виховання у сім’ях відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні національної свідомості.
* * *
На вулиці Кірова, що у Чутовому, 28 листопада відбулася сходка жителів, на якій мали визначитися з побажаннями людей щодо нової назви. Депутат селищної ради Людмила Мартиненко провела голосування, на якому більшість підтримала повернення до історичної назви - Бочанська. Серед запропонованих варіантів були також Зоряна, Прирічна та Правобережна. Дехто з громадян висловив невдоволення з приводу того, що тепер на людей очікує як мінімум багато клопоту з переоформленням документів. Але, як зазначила Людмила Василівна, виконання законів про декомунізацію неминуче.
Дар’я ГУСТІЛІНА.
Джерело: http://чутове, сільські новини |
Категорія: Новини | Додав: редакция (04.12.2015)
|
Переглядів: 436
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
|