Другого лютого у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею відкрилася персональна виставка авторської ляльки Вікторії Балясної. Підтримати нашу землячку прибули поціновувачі неповторного й вічного: головний спеціаліст ГУ освіти і науки, молоді та спорту Т.Закапко, ведучий спеціаліст Полтавського художнього музею ім. Ярошенка А.Тимошенко, начальник відділу культури та туризму РДА О.Цимбалюк, завідуюча районним краєзнавчим музеєм Г.Бафталовська, делегація з Чутівського ПТУ №55, директори та викладачі профтехучилищ області, студенти, друзі, рідні. Кожен з присутніх поринув у світ ляльок, доторкнувся душею до прекрасного, помилувався своєрідними образами, відчув чисту душу й силу таланту майстрині.
Багато теплих слів лунало на адресу В.Балясної від організаторів виставки – директора Полтавського краєзнавчого музею К.Фесик, старшого наукового співробітника етнографічного відділу І.Власенко, О.Цимбалюка. Олександр Ілліч, зокрема, зазначив, що чутівська земля виплекала чимало видатних особистостей у різних галузях культури. Але Вікторія Євгеніївна унікальна у своїй діяльності, перша і поки що єдина, хто виготовляє авторську ляльку. Дотиком умілих рук і душі вона створила понад сто виробів. Кожен, хто переступає поріг оселі В.Балясної, дивується розмаїттям її робіт. Ляльки повсюди, немов живі, розмовляють мовою жестів, звеселяють мімікою. Її творіння можна зустріти у багатьох її друзів, знайомих, у приватних колекціонерів з Туреччини, Мексики, Швеції, Києва, Полтави. Аби втілити у життя свою мрію виготовляти авторські ляльки, Вікторія Євгеніївна навчалася у відомих художників-лялькарів у Києві та Москві. Фігурки виготовляє з паперклею – матеріалу, чутливого до води, тому мокрим пензлем може підправити риси обличчя моделі чи й змінити їх. Коли виріб висихає, то стає міцнішим і легким, як суха деревина. Першу ляльку на ім’я Юлька В.Балясна створила за добу, з неї все й почалося. Її композиціям, які відображають внутрішній світ творця, притаманний тонкий гумор, філігранна техніка.
Майстриня брала участь у багатьох виставках, зокрема в Київській галереї «Парсуна», у Полтавському художньому музеї; без її робіт не обходяться районні й обласні свята.
Помилуватися витворами нашої землячки бажаючі зможуть до 12 березня,
допоки триватиме виставка.
Джерело: http://Чутово "Сільські новини", газета |