За радянських часів спортивне життя району було організоване на високому рівні. В усіх установах, організаціях, господарствах створювали команди з того чи іншого виду спорту. Змагання проходили регулярно. Воно й не дивно, бо ж відомо, що коштів на спортивний розвиток держава не жалкувала. Для команд закуповували комплекти форм (деякі й донині збереглися з 70-х років минулого століття). А чого вартий один лише спорткомплекс «Либідь»! Був вартий. Сумно, але з тотальною розрухою ми вже змирилися. І то на більшу повагу заслуговують люди, які не шкодують часу, сил, і, що нині найважливіше, грошей, аби підтримувати вогник спортивного життя Чутівщини. Держава більше уваги приділяє спортивному розвитку підростаючого покоління. А дорослі часто залишаються без підтримки. Тож і працюють виключно на ентузіазмі. Футбольна команда «Сокіл» з Рябківки цього року стала чемпіоном району. Рябківські хлопці не грали у футбол близько п’яти років. І всього лише за рік їм вдалося відновити команду. Спортсмени активно тренувались. Капітан команди Сергій Бурсов розповів, що у розпорядженні рябківських футболістів непоганий стадіон. Щоправда, його необхідно огородити, бо «той ходить, той їздить».
Нині у команді грає і молодь, і ветерани: свого часу за «Сокіл» виступали Юрій Прокопенко, Ілля Филенко і Микола Бакало. Найстаршому ж гравцеві, Василю Войтенку, виповнилося вже 50 років. Значний внесок у розвиток команди зробив Володимир Зуб. На ігри рябківцям доводиться добиратися власним транспортом. А пальним забезпечує їх меценат. «Ми звернулись за допомогою до фермера Григорія Павлика, і він нам не відмовив, - розповів С.Бурсов. - Григорій Андрійович підтримує нас постійно. Адже на самому ентузіазмі далеко не заїдеш. Потрібні хоч якість кошти». Мені вдалося поспілкуватись з Г.Павликом. Він не любить хвалитися, тож просив згадати про нього лише кількома словами. Але, враховуючи, що нині не кожен погоджується безкорисливо допомагати, Григорій Андрійович заслуговує на схвальний відгук. «Свою трудову діяльність я розпочинав у колгоспі ім. газети «Правда» в Рябківці, - розповів Г.Павлик. – Тоді спортивне життя було на високому рівні. Я грав і у футбол, але більше мені подобався хокей, тож брав участь у багатьох змаганнях.
Коли до мене звернулись хлопці з відновленої команди «Сокіл», я не відмовив їм у допомозі, адже підтримати їх було більше нікому». Нині Г.Павлик бере на себе усі витрати, пов’язані з участю команди в змаганнях. Неабияк допоміг «Соколу» і Скибівський сільський голова Петро Осадчий. «Розвиток спорту на селі – це надзвичайно важливо, - наголосив Петро Петрович. – Тож ми намагаємось усіляко сприяти тому, щоб хлопці з «Сокола» продовжували грати. Придбали спортивну форму на три тисячі гривень. Постійно підтримуємо стадіон у належному стані: відремонтували лавки, побілили дерева, доглядаємо газон. Також плануємо закупити м’ячі». Завдяки тренуванням, наполегливості та підтримці небайдужих людей гравцям «Сокола» вдалося стати чемпіонами району. Взяли вони участь і у змаганнях на кубок Полтави. Тож нехай рябківським спортсменам і надалі вистачає ентузіазму і наснаги. Адже не так багато на селі тих, хто у своєму прагненні до чесної спортивної перемоги, праці на результат є прикладом для підростаючого покоління.
Дар'я Густіліна.
Джерело: http://чутово сільські новини |