Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
Каталог статей
Семінар
Розпочався захід у Чутівській школі, де гостям спершу запропонували невелику літературно-мистецьку презентацію району й школи, яку підготували учні разом з вихованцями районного Будинку дитячої та юнацької творчості. Потім заступники директора з навчально-виховної роботи Алла Рябко і Раїса Старокольцева розповіли про моделі методичної та виховної роботи, які відзначаються багатогранністю, науковістю і практичною спрямованістю. Вони також похвалилися здобутками педагогічних та учнівських колективів у цьому напрямку, відзначивши, що кожен учитель має друковані збірки з досвіду роботи, а напрацювання деяких з них видаються у профільних газетах та журналах.
Після огляду виставки методичних розробок педагогів Чутівської школи відбулося засідання «Школи молодого керівника», яке відкрила творча група «Капелюшки» вчителів початкових класів цього навчального закладу. Презентація методичної роботи в оригінальній формі переконливо довела переваги комп’ютерних технологій у навчанні і вихованні школярів, налагодженні комунікативних зв’язків з батьками.
До присутніх звернулися заступник голови РДА Тетяна Данільченко та заступник голови районної ради Віктор Калаур, побажавши їм плідної праці.
Про реалії та перспективи розвитку освіти на Чутівщині доповіла завідуюча районним методкабінетом Катерина Курінна. Директор Чутівської школи Ігор Соколов провів практикум «Використання інтернет-технологій в управлінській діяльності», вчитель початкових класів Олена Крамова поділилася досвідом забезпечення комунікацій за допомогою ІКТ.
Свої враження від почутого і побаченого від імені учасників семінару висловила директор однієї з гімназій Полтави, яка наприкінці 70-их років закінчила Чутівську школу, відзначивши високий рівень інтернет-технологій рідної школи, що випереджає навіть навчальні заклади обласного центру. Завершилося перебування гостей у Чутовому короткою екскурсією центром селища, яку провела учитель історії та правознавства Галина Бездітко, та відвідуванням кімнати-музею Клари Лучко.
Наступним етапом семінару була поїздка до Новокочубеївської школи, яка гостинно зустріла його учасників. Насамперед прибулі оглянули приміщення навчального закладу та ознайомилися з експозиціями народознавчого і шкільного музеїв.
Директор Новокочубеївської школи Юрій Петренко представив свій навчальний заклад як школу-новатора у напрямку «Інформаційно-комунікативні технології в освіті: крок у майбутнє». Потім виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Тамара Пальчик, яка розповіла про використання ІКТ у навчально-виховному процесі. Її доповнили учителі Сергій Заєць, Лариса Демочко, Надія Калюжна, Наталія Умніченко, Наталія Марченко, які поділилися досвідом зі створення нетрадиційних презентацій, ігрових вправ за допомогою програми «Learningapps.org», тестуючих програм: «MyTest» та «Тесторіум», потокових презентацій. Про підготовку звітності з харчування за допомогою офісної програми MS Excel поінформувала комірник школи Марина Петренко. Надзвичайно цікавим і корисним для гостей був майстер-клас «Базові сервіси Google в управлінській діяльності», який провів директор Новокочубеївської школи Ю.Петренко.
Насамкінець учасники подякували дирекціям Чутівської та Новокочубеївських шкіл за проведений семінар, одностайно схваливши їхній досвід щодо використання Інтернет-технологій. Також вони зійшлися на тому, що задля підвищення професійної компетентності та розвитку ІКТ-вмінь усім керівникам загальноосвітніх навчальних закладів конче необхідно посилити роботу з удосконалення навичок користування комп’ютерними технологіями, а для розміщення власних напрацювань, обміну досвідом, спілкування з колегами - використовувати у своїй діяльності портал «Форум директорів шкіл України».
Тож незабаром у школах району та області будуть звичними “хмарні” сервіси, як зручні он-лайн інструменти зберігання, обробки інформації без прив’язування до робочого місця. А всі педагогічні працівники обов’язково створять власні сайти, веб-портфоліо, блоги для поширення напрацювань. За допомогою програми «Learningapps.org» апробуватимуть ігрові вправи для учнів, що значно вплине на ефективність навчання. Використання ж базових сервісів Google сприятиме ефективнішому збору та опрацюванню інформації, ведення документації, поліпшенню організації та планування часу в школі, взаємодії з батьками.
Джерело: http://сільські новини, чутове |
Категорія: Новини | Додав: редакция (17.04.2015)
|
Переглядів: 469
| Рейтинг: 5.0/1 |
|
|