Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
Каталог статей
ПРИРОДА І МИ
Небайдужі меценати і надалі утримують її в належному стані. З ініціативи С.Губського минулого року на мальовничі угіддя балки випустили тридцять фазанів, які за рік досить непогано обжилися на підпорядкованій їм території.
Та розмножуватися птахам не дають горе-мисливці, які приїздять сюди пополювати на екзотичних пернатих. Великої шкоди птахам завдають і багаття, які часто розводять відпочиваючі. Вогонь знищує гнізда фазанів, не даючи шансів висидіти пташенят. Самка фазана - дуже відповідальна «матуся», не покидає гнізда навіть тоді, коли його охоплює полум’я, і згорає разом з ним. Саме тому, С.Губський збирає яйця птахів і закладає їх у свій інкубатор.
На просторах Попової балки проживають чимало тварин, є серед них і занесені до Червоної книги. Зустрічаються байбаки, дикі свині, а від недавнього часу і бобри. Останнім дуже сподобався мальовничий ставочок, розташований між схилами балки. Вода в ставку не псується навіть у велику спеку завдяки численним джерелам, що підживлюють плесо. За власні кошти С.Петренко і С.Чередник закупили молодняк коропа і карася, щоб всі бажаючі могли безкоштовно порибалити. Але іноді нахабність останніх переходить усі межі. Рибу почали виловлювати сітками, електровудками, і боротися з нахабами стає все важче.
Цієї весни у громадських роботах з озелення галявини були задіяні С.Губський, О.Гайдук, С.Чередник, С.Петренко, Андрій та Олексій Хрипливі, Станіслав Чмига, які засадили галявину за ставком молодими деревами. З проханням про придбання саджанців звернулися до лісничого Іскрівського лісництва Миколи Рибаченка. Дізнавшись по благородну мету чоловіків, Микола Петрович виділив замість двохсот саджанців дві тисячі молодих горіхів, дубів, каштанів, абрикос, груш, білих акацій та беріз.
Не залишився осторонь доброї справи і суддя районного суду Валерій Лисенко, який активно сприяв у благоустрої зони відпочинку.
Звісно, посадити таку кількість зелених насаджень власними силами складно, тому на допомогу запросили старшокласників Кочубеївської школи. Діти із задоволенням відгукнулися і з азартом взялися за роботу (на фото). Створення комфортної для жителів громади зони відпочинку - лише половина справи, адже необхідно постійно підтримувати її у відповідному стані. Вандалів, які готові знищувати результати спільної праці людей, вистачає. Заради власного задоволення «відпочивальники» залишають після себе купи сміття та інших побутових відходів, нещодавно зруйнували греблю для відводу зайвої води зі ставка. Спіймати когось за руку під час скоєння злочину проти природи складно, тому і виникла у С.Губського ідея перетворити зону відпочинку на ентомологічний заповідник. У цьому випадку всі особи, які так чи інакше наноситимуть шкоду цій заповідній території, сплачуватимуть штраф, який у кілька разів перевищуватиме теперішній. У цьому питанні йому погодився допомогти місцевий краєзнавець, вчитель Кочубеївської школи Сергій Одаренко.
Та головною цінністю зони відпочинку є рідкісне джерело з водневою водою, яка лікує захворювання шлунку. Про це джерело С.Губському розповів його нині покійний друг, завзятий природозахисник, колишній голова товариства мисливців та рибалок Сергій Костенко. Багато років тому про його цілющі властивості дізнався гість з Києва, лікар-гастроентеролог, який щороку приїздив лікуватися цією водою. З його слів, вода може зберігати свої лікувальні властивості протягом двох годин після її забору. Тому проходити курс терапії потрібно прямісінько біля джерела.
Випробувала на собі дію «диво-напою» і дружина С.Губського, яка таким чином вилікувала хворобу шлунка. Спільними зусиллями небайдужих жителів джерело вдалося впорядкувати - його почистили від мулу і обгородили. Щоб вода до виходу на поверхню не втрачала своїх лікувальних властивостей і була максимально прозорою, джерело обладнали пластиковою трубкою.
Та, здається, дехто не розуміє, що потрібно цінувати працю інших, адже лише ми самі можемо створити для себе достойні умови життя. Розграбували і цілюще джерело: зникло все, що може знадобитися у домашньому господарстві якогось нехлюя. Таким чином, потрібно капітально облаштувати місцину.
С.Губський та О.Гайдук у розмові з директором Кочубеївської школи Світланою Петренко запропонували її вихованцям взяти участь у двох конкурсах: на кращий дизайн криниці та краще написання твору про Попову балку. Переможці конкурсів отримають цікаві призи.
Дітей черговий раз запрошують взяти участь у благоустрої балки, після чого на них чекатимуть веселе дійство і польова каша.
Юліана САМОЗВОН.
Джерело: http://чутове, сільські новини |
Категорія: Новини | Додав: редакция (15.04.2016)
|
Переглядів: 914
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
|