Підтримати їх прийшли батьки, дідусі та бабусі, а також запрошені гості. Після урочистого шикування керівник філії В.Діброва розповів, що основний напрямок діяльності клубу – це військово-патріотичне виховання молоді, підготовка до служби в десантних військах, аби юнаки та дівчата відчували відповідальність перед Батьківщиною, своїми батьками, усвідомлювали, що майбутнє держави залежить саме від них. Валентин Валентинович подякував тим, хто сприяв створенню клубу: начальнику відділу освіти РДА М.Павленко, начальнику відділу у справах сім’ї, молоді і спорту РДА Т.Данільченко, директору Чутівського ПТУ №55 В.Балясній, заступнику начальника райвідділу С.Бездітку. Саме завдяки сприянню Сергія Григоровича курсанти зможуть проводити заняття з вогневої підготовки. В.Діброва наголосив: «Якими будуть наші діти, залежить від нас, адже чужих дітей не буває. Як ми їх виховаємо, таке буде й наше майбутнє». Тож сподівається на підтримку з боку всіх бажаючих, адже допомога не завадить. Цього дня двадцять курсантів склали першу в своєму житті присягу, в якій перед обличчям своїх товаришів урочисто пообіцяли бути чесними, дисциплінованими гвардійцями, виконувати Статут клубу, гарними знаннями служити Україні, поважати батьків, вчителів, турбуватися про молодших друзів. Це був досить хвилюючий момент, адже не кожного дня чуєш від нашої молоді слова вдячності, поваги до людей старшого покоління. Після присяги керівник обласного клубу «Гвардія» В’ячеслав Курган привітав усіх курсантів зі знаменною подією та висловив сподівання, що саме ця клятва юних десантників залишиться в їхніх серцях та душах назавжди, що вони житимуть за принципом: «Ніхто, крім мене!» Керівник Полтавської обласної організації «Союз ветеранів повітряно-десантних військ» Ігор Солод подякував організаторам за створення клубу і запросив на змагання, приурочені дню народження В.Маргелова, що відбудуться в грудні. Заступник голови районної ради В.Калаур та заступник голови РДА С.Титар привітали з урочистою подією всіх десантників та висловили впевненість, що цей клуб буде школою мужності, витривалості, дисципліни, взаємоповаги, і в подальшому житті юнакам та дівчатам це обов’язково знадобиться. Також держслужбовці висловили подяку Валентину Валентиновичу за його громадську позицію та створення клубу, де молодь може проводити свій вільний час. Приєднався до них і С.Бездітко, пообіцявши від імені райвідділу міліції підтримку.
На захід запросили почесного гостя Петра Мусійовича Куцевола, учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни, який воював у складі зведеного полку під командуванням В.Маргелова та удостоївся честі взяти участь у Параді Перемоги в Москві. Директор ПТУ №55 В.Балясна побажала всім запам’я-тати цей день, гідно нести звання юних десантників, адже це перша сходинка до великих перемог, та завжди залишатися людьми. Слова вітання та подяки організаторам звучали від ветеранів ПДВ, учасників бойових дій в Афганістані В.Нехаєнка та в Іраці Д.Шевченка, який від імені Спілки учасників бойових дій та миротворчої місії воїнів-інтернаціоналістів подарував перший прапор клубу. Після урочистої частини юні гвардійці взялися до запланованих занять. Інструктор В.Діброва розповів, що курсанти займаються стройовою, вогневою, теоретичною, психологічною підготовкою, беруть уроки рукопашного бою. Досить приємним було те, що саме одинадцятикласник Чутівської школи Олег Бабик став командиром взводу. Це той юнак, який другого серпня мріяв приміряти на себе голубий берет, а згодом і офіцерські погони. Тож мрії збуваються - сьогодні він один з кращих гвардійців. Валентин Валентинович вдячний курсантам, які добре склали теоретичні іспити. Я ж поцікавилася у дівчат, чи не шкодують вони про свій вибір займатися рукопашним боєм, відпрацьовувати стройову майстерність, замість того, аби бігати на танцювальні гуртки та сидіти в Інтернеті. У відповідь почула: «А ми встигаємо все: і на танці збігати, і за комп’ютером посидіти, і з молодшими братиками погратися. Але саме тут ми змогли навчитися складати автомат, віджиматися по тридцять разів, і взагалі нас об’єднала дружба, згуртованість, мужність та впевненість у своїх силах!»
А ще всі юні десантники мріють про стрибки з парашутом, які їм пообіцяв інструктор. Саме цього дня курсанти разом з Д.Шевченком, який єдиний з воїнів-десантників допомагає клубу, почали оволодівали навичками складання парашута. На змаганнях парашут треба скласти лише за 45 хвилин, тож часу залишається зовсім мало, а представляти Чутівську філію зможуть лише найвитриваліші та сміливі. Недаремно в народі говорять: «Важко в навчанні, легко в бою!»
Наталія ШКАРУПА.
Джерело: http://чутове сільскі новини |