Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
Каталог статей
Освіта
А почалося усе ще з фойє школи, де на кожного учасника свята чекала маса приємних вражень від споглядання ошатної новорічної ялинки та грандіозної виставки робіт з декоративно-ужиткового мистецтва, яку вміло організували учителі Галина Носенко та Ольга Заболотна.
Очі розбігалися від розмаїття виробів, які представили випускники минулих років Н.Луценко, Д.Дяденко, Н.Глушко, Т.Нижник. Вражали оригінальністю й роботи учителів, зокрема, вишиванки Я.Лукашенко, топіарій Л.Губської, картини з солоного тіста Н.Умніченко. Привертали увагу також персональні виставки учнів: неповторні роботи у техніці «квілінг» талановитої третьокласниці Яни Швидченко, виліплені об’ємні предмети четвертокласників, поробки Ірини Задари, Анни Безкопильної, Аліни Дрижак, які виразили свою безмежну фантазію за допомогою мушлів, бісера, пшона та фарб.
Гості школи також мали можливість відвідати музей народознавства «Світлиця» (кер. Г.Ходакевич), кімнату-музей «Духовна скарбниця рідного краю» (кер. Г.Носенко), музей історії села та школи (Т.Сегеда, Н.Калюжна), кімнату бойової слави (Т.Заєць), переглянути експозиції “Заповідними стежками” (Л.Демочко) та почути цікаві розповіді екскурсоводів В.Туренко, М. Тацій, А.Табули, А.Безкопильної, О.Безотосної, Я.Швидченко, В.Чижко.
Казкове дійство розпочав Святий Миколай (Владислав Шаповал) з Янголами (Альона Гавриленко, І.Задара, М.Тацій), які завітали до школи, що славиться добрими справами, слухняними і старанними учнями та досвідченими учителями. Привітавши присутніх та подякувавши їм за сумлінність у навчанні й вихованні, вони подарували усім кілька хвилин невимовного задоволення від зустрічі з дивовижним.
А потім увесь загал піднявся на другий поверх, де відбулося подальше святкування ювілею. Варто зауважити, що і тут стіни коридору були прикрашені картинами та виробами, виготовленими директором школи Юрієм Петренко, колишніми та нинішніми працівниками школи Тамарою Острік, Т.Нижник, Л.Губською, Н.Умніченко, Наталією Сіренко, Надією Бистрай. Ведучі заходу - учителі Лілія Максименко та Л.Губська спільно з організатором позакласної роботи Тетяною Сегедою етап за етапом майстерно провели екскурс у минуле і сучасне рідної школи. Яскравою ілюстрацією до їхніх розповідей були відеофільми, змонтовані Ю.Петренком та Ольгою Заболотною. Тож завдяки цьому учасники ювілейної зустрічі детально ознайомилися з історією школи.
А розпочався літопис з далекого 1890 року, коли заснували Новокочубеївське училище Первозванівської волості. Через два десятиліття учні навчалися у Новокочубеївській початковій школі. З 1927 року відбулася реорганізація у семирічну школу, яка через одинадцять років стала середньою. Перший випуск десятикласників відбувся у 1941 році. Війна з німецько-фашистськими загарбниками перервала процес освіти. Однак вже у 1943 році школа відновила роботу, знову повернувшись до семирічного терміну навчання. Лише через дев’ять років приступили до здобуття середньої освіти. Тож у 1955 році атестат зрілості вперше в післявоєнний період отримали новокочубеївські школярі. З кожним роком зміцнювалася і матеріальна база. Методом народної будови у 1954 році звели приміщення середньої школи, згодом його добудували. Нинішнє ж приміщення спорудили у 1978 році. Через три з половиною десятиліття тут запрацював дитсадок «Ромашка». Школа завжди йшла у ногу з часом, тож впродовж 2011-2015 років на її базі реалізовували спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» з впровадження енергозберігаючих заходів із заміною вікон та дверей на металопластикові.
Упродовж всього періоду існування школи її золотий фонд становлять вчителі та працівники, ті, хто віддає дітям з покоління в покоління своє серце, душу, розум. Тож на ювілеї віддали їм належне. Тих, які відійшли у вічність, вшанували хвилиною мовчання, а живим адресували слова вдячності, дарували вірші та пісні. Ведучі заходу підкреслили, що наразі успіх навчально-виховної роботи забезпечують 20 педагогічних працівників, з яких половина мають кваліфікацію спеціалістів вищої категорії. Усіх їх об’єднує високий професіоналізм, самовідданість і любов до дітей. Відрадно, що за це вони отримують повагу від своїх вихованців.
Хвилюючою була мить свята, коли вдячний учень, випускник 1978 року, а нині успішний у районі приватний підприємець Олексій Порохня нагородив педагогів листами-подяками. Найстаршому з учителів школи Анатолію Штофелю за самовіддану учительську працю впродовж майже 50-ти років вручили ще й коровай. Вшанували також і очільників школи, які вносили посильний вклад у розвиток навчального закладу, зокрема, Петра Берчуна, Григорія Бутенка, Василя Бандуру, Надію Калюжну. Остання з них - Надія Миколаївна щиро привітала присутніх зі святом, звітуючи про свою роботу впродовж двадцяти восьми років. Естафету від неї прийняв нинішній директор Новокочубеївської школи Ю.Петренко
Юрій Васильович висловив вдячність батькам, спонсорам, благодійникам, без допомоги яких не може існувати навчальний заклад. Тож спочатку подякував голові ради школи Ніні Шаповал та її помічникам. А потім відзначив, що суттєво поліпшують матеріально-технічну базу школи сільський голова Валентина Скорик, депутат обласної ради Олексій Порохня, підприємці Ігор та Лариса Карнаухи, керівник ТОВ «Зернятко-Полтава» Віталій Бакаєнко, директор ПСП «Обрій» Наталія Іванець, керівник підрозділу ПрАТ «УкрАгро НПК» Вадим Михайлик, директор ТОВ «Полтава-сад» Дмитро Штанько, директор АФ «Маяк» В’ячеслав Прийма. Щирі слова вдячності за постійне сприяння у розвитку школи адресував керівникам фермерських господарств: Володимиру Повшенку, Олександру Квітчатому, Михайлу Хворосту, Олександру Міндіашвілі, Миколі Коліснику, Миколі Дрозду, Григорію Павлику, Дмитру, Івану, Андрію Онайкам, Юрію Скорику, Світлані Токар, Лідії та Сергію Сакунам. За незмінну підтримку подякував також і Руслану Залейдінову, Валерію Марюсі, Світлані Журавель, Анатолію та Віталію Демченкам, Сергію Рубану. Акцентував увагу і на тому, що завдяки старанням керівників ГО «Спільна надія» Лариси Карнаух, Надії Калюжної та за підтримки обласної, районної рад, Новокочубеївської сільської ради закінчили роботи із заміни вікон на енергозберігаючі.
З вітальними словами до присутніх звернулися почесні гості, зокрема, голова РДА Сергій Апряткін та голова районної ради Володимир Филенко, депутат обласної ради О.Порохня, завідуюча районним методкабінетом Катерина Курінна, депутат районної ради Віктор Беззубко, сільський голова Валентина Скорик, голови фермерських господарств Олександр Квітчатий з Козачого та Анатолій Володькін з Артемівки, спеціаліст ТОВ «Зернятко-Полтава» Олександр Острік, приватний підприємець Світлана Токар, голова ради школи Ніна Шаповал. Окрім того, вони приготували школі-ювілярці цінні подарунки. Тож того знаменного дня матеріальна база поповнилася кольоровим принтером, відеокамерою, цифровим фотоапаратом, електролобзиком і значною сумою коштів. Теплі та щирі побажання рідній школі висловили й колишні випускники Людмила Лихопій та Анатолій Чучула. Анатолій Гаврилович, який закінчив школу у 1956 році, поділився спогадами зі шкільного життя його покоління, зазначивши, як неймовірно важко давалося будівництво нинішнього корпусу школи тодішньому директору Григорію Бутенку.
Свято вирувало радісними посмішками, добрими спогадами, теплими словами та чудовими музичними вітаннями, які дарували юні вокалісти Вікторія Святна, Ярина Лоза, Настя Верещака, Наталія Осадча та учитель музики Наталія Устименко. А ще - дзвінкими голосочками учнів молодших класів, які дотепно жартували, викликаючи добрі посмішки. Сніжана Квартник та Альона Гавриленко, виконуючи пісню «Таємниця», змусили дорослих пригадати своє перше шкільне кохання. До речі, як потім повідомили ведучі, свої долі поєднали двадцять однокласників.
А завершилися урочистості ювілейним дзвінком, запаленням яскравих бенгальських свічок на великому іменинному торті, тріумфальною піснею, яка об’єднала серця кожного, та святковим фуршетом у дружньому колі.
Оксана МІРОШНИЧЕНКО.
Фото автора.
Джерело: http://чутове сільські новини |
Категорія: Новини | Додав: редакция (31.12.2015)
|
Переглядів: 444
| Рейтинг: 3.0/2 |
|
|