До конкурсантів звернулася заступник голови РДА Тетяна Данільченко з побажаннями кожному артисту повністю розкритися та здобути перемогу. І вона, як кажуть, у воду глянула - усі вийшли переможцями. Хто переміг у собі страх, бо вперше підкорив районну сцену, хто сумнів, а хто дійсно довів, що він найкращий. Діти наскільки старалися, що суддівській колегії у складі Т.Данільченко, начальника відділу освіти РДА Тетяни Дейнеки, викладача дитячої музичної школи Юлії Лазоренко, керівників гуртків БДЮТу Наталії Клименко та Галини Бафталовської було нелегко визначити найсильнішого. Однак їм все ж вдалося присудити перші місця вокалістці Евеліні Арестовій і декламатору Єлизаветі Наріжній з Чутівської школи, учасникам гуртка «Сучасний танець» БДЮТу. У вокалі друге місце зайняла Юлія Красовська зі Сторожівської школи, третє - Геннадій Стрельцов з Филенківської. Серед читців призові місця розділили між собою Анна Булига з Артемівської школи та Світлана Зінченко з Чутівської. За рішенням журі призерами в хореографії стали вихованці Н.Клименко та учні Чутівської школи. Другу і третю сходинки в інструментальному мистецтві посіли Владислав Святний (Артемівська школа) та ансамбль народних інструментів «Веселі смородщани».
Якщо ж вдатися до вибіркового аналізу виступу окремих шкіл, то зазначу, що приємне враження на публіку справили чутівські школярі, які першими вийшли на сцену та здивували впевненістю і неабиякою сценічною культурою. У їхньому репертуарі переважали поетичні твори, які майстерно декламували, крім переможців, й інші учасники, зокрема, Юлія Найгум та Світлана Москівець. Оригінальними були танцювальний колектив «Радість» та читець Ярослава Хитушко з Кочубеївської школи. Сподобалися юні співачки Вікторія Майстренко з Черняківки, Наталія Саксон, Юлія Мангаєва, Катерина Шаптала з Вільхуватки, Наталія Пилипенко, Сніжана Ващенко, Любов Гура з Грякового, Катерина Удовиченко з Войнівки. До речі, войнівські аматори вирізнялися серед інших змістовною і завершеною концертною програмою.
Особливі симпатії викликав і другокласник Новофедорівської школи Андрій Чирок, який вразив багатьох дитячим тенором. Хоча він вперше співав на публіку, але не розгубився і гідно тримався на районній сцені. У цьому немала заслуга його наставників - викладача Чутівської дитячої музичної школи Наталії Колісник та класовода Валентини Данілевської, які підготували його до виступу. Остання зі своїми вихованцями Станіславом Пасічнюком, Миколою Боровиком, Анною Стефурак, Віталієм Філоненком, Іваном Рекшою, Катею Касинець представила ще й постановку вистави «Тарасове дитинство».
Варто зауважити, що цьогоріч дитячий форум набрав неабиякого розмаху завдяки старанням організатора - методиста з виховної роботи районного відділу освіти Ірини Ставничої. Ось що з цього приводу розповіла сама Ірина Павлівна: «Вперше діти вийшли на районний рівень. Якщо раніше члени журі їздили по школах і відбирали найталановитіших дітей на обласний огляд-конкурс художньої самодіяльності серед учнів «Веселка», то нині ми ризикнули запросити всіх бажаючих до райцентру. І не прогадали, бо втішилися надзвичайною масовістю заходу, адже змагалися представники із 17 шкіл та БДЮТу у вокальному, хореографічному, інструментальному жанрах та декламаторському мистецтві. З усіх конкурсантів найбільше було співаків. Слід відзначити вдало підібраний репертуар, артистичність виконання солістів Надії Пономаренко та Євгенія Балановського з Вільхуватської школи, тріо у складі Владислави Лаврушко, Вероніки Новицької, Анни Булиги з Артемівської школи, ансамблю у складі Катерини Мотієнко, Юлії Каблучко, Валерії Майор, Євгенії Огійко, Вікторії Радіоненко, Валентини Сегеди, Діани Фоменко з Таверівської школи. У номінації «Інструментальний жанр» на належному рівні прозвучали твори у виконанні гітариста Владислава Боровика зі Сторожового»
І.Ставнича також відмітила майстерність і техніку виконання вихованців БДЮТу - учасників Зразкового аматорського ансамблю танцю «Капітошка» (хореограф Н.Клименко) та гуртка «Сучасний танець» (О.Осіпенко). Сподобалися і танці «Обійми» та «Білі лебеді» (Чутівська школа), «Ой, говорила тиха вода..» (Артемівська), «Джайв» (Василівська).
Характеризуючи жанр декламаторського мистецтва, організатори районного конкурсу відзначили виразність голосу, вміння тримати паузу, користуватися мімікою та жестикуляцією С.Зінченко (Филенківська школа). Артистично читали гумористичні твори Андрій Яковенко (Смородщинська) та Яна Гармаш (Вільхуватська).
Загалом для усіх конкурсантів був характерний привабливий зовнішній вигляд та належна сценічна культура. Однак на конкурсі, на думку І.Ставничої, не вистачало хорів, ансамблів, тріо, троїстих музик. Бажане і якісніше представлення декламаторського мистецтва, інструментального жанру.
Насамкінець, варто зауважити, що районний конкурс художньої самодіяльності «Веселка» вдало дебютував, виявивши багато талановитих дітей, які згодом заявлять про себе на престижніших фестивалях-оглядах.
Оксана МІРОШНИЧЕНКО.
Фото автора.
Джерело: http://чутове, сільські новини |