Тож восьмого вересня відбулася знакова для духовного життя села подія - освячення хреста із куполом на дзвіницю. До каплиці прийшли люди поважного віку, депутати сільської ради, жінки з дітьми, старшокласники, вчителі місцевої школи на чолі з директором Ю.Петренком.
Обряд освячення провів настоятель чапаєвського Петропавлівського храму о.Георгій. Передусім він запропонував помолитися за нашу багатостраждальну Україну і мир на рідній землі. Також відмітив благодійників Ігоря та Ларису Карнаухів, які упродовж декількох років займаються зведенням каплиці для односельців. Священик підкреслив, що ця благочинна справа має бути взаємною, та закликав прихожан допомагати хто чим може: добрим словом, справою чи молитвою. За традицією о.Георгій окропив свяченою водою купол з хрестом й усіх присутніх.
Слова вдячності подружжю Карнаухів висловив Ю.Петренко. А виконуюча обов’язки Новокочубеївського сільського голови Валентина Скорик, звертаючись до Ігоря Олександровича, зазначила: «Сьогодні в історію села завдяки вашим зусиллям вписали ще одну важливу подію. Людина, яка будує церкву, щедра душею. І я пишаюся тим, що Ви у нас є». Вона відмітила вагомий внесок Лариси Михайлівни, подякувала і будівельникам.
Натомість І.Карнаух висловив вдячність односельцям за те, що прийшли цього дня до новобудови. А о.Георгій запросив усіх на святкову трапезу, яку з нагоди урочистої події приготувало подружжя Карнаухів.
Тим часом будівельники встановлювали купол. Це своєрідна крапка їхньої нелегкої праці. Хоча попереду ще вдосталь роботи всередині приміщень та з облаштування території. Адже одночасно із дзвіницею заклали фундамент під паркан, планують зробити ковану огорожу, щоб усе було до ладу. Бо ж будують не на один день.
І.Карнаух розповів, що проект дзвіниці - цілком заслуга досвідченого майстра будівельної справи Віктора Глушка, який торік зводив і капличку. Тоді Віктор Михайлович також удосконалював проект споруди. Разом з Ларисою Михайлівною, яка проявила неабиякий дизайнерський хист, продумували кожну дрібничку, аби будівля стала привабливішою. І.Карнаух навіть зізнався, що якби не допомога дружини, то він би не зміг впоратися з цією справою.
Щиро дякує за розуміння і В.Скорик, яка завжди знаходила добре слово підтримки. «З такими людьми і працюється легко», - підкреслив Ігор Олександрович.
А ще він вдячний своїм односельцям за порядність. «Тривалий час будівельні матеріали лишалися без нагляду, але ніхто і цеглинки не вкрав. Усі розуміли, що це святе місце, і як нелегко нині дається будівництво», - зазначив аграрій.
Дзвіницю почали зводити шостого червня. В.Глушко розповів, що вирішили зробити її не квадратну, а восьмигранну, з виступами. Зазвичай, каплички - це дерев’яні зруби. Тож і дзвіницю зробили з виступами у вигляді зрубів. Майстер відмітив відмінні організаторські здібності керівника: «Ігор Олександрович умілий організатор. Матеріали доставляв вчасно. Не було жодної хвилини простою. Навіть наперед привозив. Взагалі людина чудова. Таких ще пошукати треба».
Помічників у В.Глушка було чимало. Та найбільш витривалі, які довели справу до кінця, - Віталій Бутенко і Володимир Бесараба. Підвезенням будматеріалів займався заступник керівника ФОП Карнаух І.О. Сергій Петрович Пістряк. Саме під його керівництвом трактористи Олександр Скорик та Сергій Харлай, не зважаючи на зайнятість на польових роботах, усе необхідне доставляли будівельникам своєчасно.
Ігор Олександрович з жалем зазначив, що хотів би цьогоріч поставити і дзвони, аби вони скликали прихожан на службу. Утім, це дороговартісна справа. За скрутного сьогодення реалізувати задум поки що неможливо. Тож планують через рік передати ключі від каплички настоятелю храму. «Аби лишень вірили, любили ближнього, молилися...», - каже І.Карнаух.
Загальновідома істина: «Допоки будуються храми - доти душа народу жива». Спорудження каплиць відбувається досить часто просто за велінням серця та душі людини, якщо здійснити таке будівництво їй під силу. Кожен сам обирає, як витрачати власні гроші. Та, погодьтеся, відновлення цієї доброї традиції наших предків вселяє віру у те, що все у нас буде добре, і наповнює серця добром.
Оксана ЧЕРКАС.
Джерело: http://чутове, сільські новини |