Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
Каталог статей
Донорство
І.Бездітко розповіла, що шлях життєдайної краплини від КПК до тих, хто потребує вливання крові чи її препаратів, довгий. Власне, й для того, щоб здати кров, необхідно пройти певні обстеження. По-перше, слід перевіритись у дерматолога та терапевта або сімейного лікаря. По-друге, необхідно спочатку здати кров з пальця. Найперше, на що звертають увагу за результатами цього дослідження, це рівень гемоглобіну, однак цей аналіз надає медикам і чимало іншої корисної інформації про організм людини.
Відмінність донорського дня від звичайного робочого полягає в тому, що у першому випадку усю кров одразу ж відправляють до Полтави. У звичайний день кров досліджують і на місці. Спочатку вона відстоюється, розділяючись на еритроцитарну масу, до складу якої входять безпосередньо еритроцити (70-80%), трохи плазми і домішки лейкоцитів і тромбоцитів, а також плазму - рідку частину крові, що містить розчинені у воді іони, неорганічні й органічні, біологічно активні речовини і продукти, що підлягають виведенню з організму. Еритроцитарна маса має недовге життя, вона придатна для використання лише 35 діб. А от плазму відправляють для досліджень до обласної станції переливання крові, де її обстежують на наявність чи відсутність ВІЛ, роблять аналізи RW, HBs (виявлення сифілісу та гепатиту В), а також визначають рівень білірубіну.
Замороженою плазма перебуває на карантині шість місяців, після чого донора обстежують повторно і, якщо всі показники в нормі, плазму застосовують для лікування та приготування препаратів крові.
У донорський день, 19 жовтня, до ЦРЛ на здачу крові прибули 11 людей, з них четверо з негативним резус-фактором. Серед донорів цього дня були працівники ТОВ «Гутянський елеватор», райвідділу міліції, районного сектора УДСНСУ в Полтавській обл., райдержадміністрації, райвійськкомату, ПСП «Дружба» та медпрацівники.
І.Бездітко розповіла, що завжди відповідально ставляться до заготівлі донорської крові Почесний донор Роман Ляскало з Чапаєвого, а також люди, які доволі часто здають кров: Олена Сватенко з Іскрівки, Віталій Кошка з Розпашного, Валерій Різник з Таверівки, батько і син Сергій Володимирович і Сергій Сергійович Животовські зі Стінки, Володимир Фесенко, Галина Михайлик, Олександр Бич, Сергій Бездітко, Андрій Довжик, Артем Приходченко з Чутового. Постійно бере участь у заготівлі крові працівниця ЦРЛ Тетяна Яровата (на фото), яка здала кров вже понад десяток разів.
Наостанок І.Бездітко наголосила, що абсолютним протипоказанням є перенесена хвороба Боткіна (жовтуха). Не можуть ділитись кров’ю і неповнолітні особи. Також медсестра зауважила, що якщо раніше за здану кров виплачували певні кошти, то зараз жодної компенсації немає. Але всім варто пам’ятати, що донор може подарувати комусь ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину сміху, ще одну щиру розмову, ще один шанс.
Джерело: http://чутове, сыльськы новини |
Категорія: Новини | Додав: редакция (22.10.2015)
|
Переглядів: 394
| Рейтинг: 5.0/1 |
|
|