Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Категорії розділу

Новини [959]
ТВОЇ ЛЮДИ, ЧУТІВЩИНО [103]
"СІЛЬСЬКІ НОВИНИ"

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 231

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Новини

День Чутового
У народі це свято називають просто – День Чутового. А от готуються до нього завжди ретельно та виважено. Працівники селищної ради на чолі з головою М.Корольовим та спеціалісти культурної галузі щороку вдосконалюють розважальну програму. Школярі з усього району намагаються вигадати оригінальний спосіб реклами свого товару на шкільному ярмарку, а в установах та організаціях готують смачні страви на конкурс національної кухні. Тож не дивно, що центр селища перетворюється на парк розваг, а саме свято для багатьох стало улюбленим.
 
 
Близько десятої ранку на території Чутівської школи учні почали встановлювати імпровізовані торгівельні ятки та розкладати товар. Власне, уся вулиця стала справжнім ринком з національним колоритом. Адже багато школярів одягли вишиванки, солом’яні брилі, тож торгівля перетворилась на фольклорне театралізоване дійство.
І чого тут тільки не було! Витвори кондитерського мистецтва, спечені дбайливими маминими руками, продавали майже на кожній ятці. На шкільному ярмарку завжди можна придбати і дари осені: червонобокі яблука, столові буряки рекордної ваги, гарбузи для запашної каші – усе це красувалося у плетених кошиках на вишитих рушниках.
Охоче купували у школярів і господарчі товари, а особливим попитом користувались дощечки для нарізання, звичайні або прикрашені різьбленням та малюнками.
 
 
Традиційно розважальну програму готують також вихованці і керівники гуртків районного Будинку дитячої та юнацької творчості (БДЮТу). Стенди з виробами декоративно-прикладного мистецтва, а поруч – столи з матеріалами для проведення майстер-класів розташували під розлогими вітами беріз і лип поряд із відремонтованою будівлею БДЮТу. А навпроти організували імпровізований глядацький зал. Танцювальні композиції дарували учасники Зразкового ансамблю танцю «Капітошка» та студії спортивно-бального танцю «Гран-прі». Розважали глядачів і піснями.
 
 
Майстер-клас з виготовлення паперового віночка провела для всіх бажаючих С.Филенко, а робити декоративні прикраси у формі сердечок вчила дітей і дорослих І.Шляпкіна. Школярі залюбки брали участь і у майстер-класі з бісероплетіння. Неподалік у парку розташували туристичне містечко. Тут розбили намет, розпалили вогнище з триногою для казанка, а поруч натягли на деревах канатні доріжки. Тим часом на площі біля районного Будинку культури (РБК) красувалася виставка робіт народних умільців. Свої витвори представили і досвідчені майстри, і молодь. Зачаровували полотна художника Анатолія Болюха - учасника районних, обласних художніх виставок, дипломанта обласних та всеукраїнських конкурсів, у доробку якого понад 500 картин. Чутівці та гості селища мали змогу помилуватися і роботами Івана Малича – лауреата всесоюзних виставок, якого відзначили премією ім. Марії Башкирцевої. Роботи видатних майстринь Надії Данисько, Тетяни Яценко, Олени Шевченко, Валентини Треус, Любові Грінченко та інших вишивальниць зачаровували реалістичністю. Лишається тільки дивуватись, як вдається жінкам так тонко відображати дійсність на полотні, вкладаючи у нього часточку душі і серця. На загальному стенді свій творчий доробок представили учасники студії прикладного та декоративного мистецтва «Барвисте перевесло» при РБК. А дивовижні витвори у стилі паперопластики вперше на цьому святі демонструвала Віра Кононенко.
 
 
Участь у виставці взяло також молоде подружжя Романа і Юлії Соколових. Незважаючи на постійну зайнятість (у сім’ї зростають двоє маленьких діток), Юля знаходить час для виготовлення дивовижних прикрас з пластику та бісеру. Викликали посмішку і чарівні в’язані шапочки для дітей з прикрасами у вигляді мордочок тварин та вив’язаними вушками на маківці. Тож бажаючих помилуватись виробами або й придбати щось у подружжя цього дня було чимало.
 
 
У конкурсі квіткових композицій «Природа і фантазія» взяли участь чутівські школярі, працівники РБК, райспоживтовариства та центральної районної лікарні. Останні, до речі, з квітів виклали кілька-ярусний торт. На конкурс національної страви наїдки представили працівники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, чутівські десятикласники, вихователі дитсадка «Світанок», спеціалісти управління праці та соціального захисту населення, Пенсійного фонду, районної лікарні, ресторану «Полтавчанка». Борщ, гарбузова каша, галушки, котлети з хроном, пампушки з часником, короп у сметані, налисники, заливна риба, медовуха і, звичайно ж, сало – усе це гідно оцінили члени журі на чолі з секретарем селищної ради С.Почапською. А вареники, які майстерно приготували працівниці управління Пенсійного фонду, члени журі відзначили за гармонійний смак.
 
  
 
Неабияку цікавість у гостей свята викликала виставка домашніх тварин «Мій улюбленець». Цього року вона проходила вперше, але зібрала чимало учасників. Крім звичних для наших домівок собак і котів, демонстрували тут і декоративних щурів і навіть равликів, але не звичайних, а велетенських південноамериканських атахінів. Це «диво заокеанське» показував усім бажаючим Артем Карпенко.
 
* * *
Опівдні після позивних Чутового словами: «Наш край – частинка України, найкраще місце на землі» розпочали урочисту частину святкування Дня Чутового ведучі Віталія Гуля та Сергій Федоренко. Присутніх щиро вітали голова РДА Ю.Третяк, голова районної ради В.Бистрай, Чутівський селищний голова М.Корольов. Пісенні дарунки для своїх земляків підготували й місцеві артисти Ю.Свіжина, Л.Тіцька, С.Федоренко, А.Асатурова. Зачаровували публіку неординарним співом В.Кучерявий та А.Одаренко. Учасники Зразкового ансамблю танцю «Капітошка» під керівництвом Н.Клименко порадували колоритною композицією «Від села до села». У своїй любові до рідного краю освідчувалися чутівські школярі, а учні ПТУ №55 представили театралізовану сценку на історичну тематику.
 
 
Наприкінці урочистостей керівники району вручили Почесні грамоти облдержадміністрації з нагоди 75-річчя утворення Полтавської області заступнику голови РДА С.Титар, начальникам відділів культури та туризму і освіти РДА О.Цимбалюку та М.Павленко; ювілейні відзнаки ОДА та облради отримали, зокрема, очільники громад з Артемівки та Чапаєвого В.Дрозд та М.Сорокін, лікар ЦРЛ Л.Степанова, директор Кочубеївської школи С.Петренко та ін. Підбили підсумки й конкурсів на кращу квіткову композицію та національну страву. Естетичним смаком вирізнялися букети райспоживтовариства, Чутівської школи та РБК. Саме їх журі й відзначило серед найкращих. А неабиякими кулінарними здібностями подивували присутніх колективи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, дитсадка «Світанок», а також десятикласники Чутівської школи. Нагородили того дня й кращих шашкістів та шахістів. Переможці конкурсів та інтелектуальних змагань отримали відзнаки від селищної ради.
 
* * *
З першими сутінками на майдані біля РБК стало гамірно. Кожен святкуючий знаходив собі розваги до душі. Не нудьгували продавці прохолодних напоїв, морозива, солодкої вати, повітряних кульок і дитячих іграшок. На площі було чимало дітвори. Зовсім маленькі мирно спали в дитячих візочках, старші бавилися на батутах. Близько сьомої вечора всіх запросили до зали РБК, де при вході дівчата-волонтери вручили кожному білет з номером для святкової лотереї. Кожен сподівався, що диво трапиться саме з його квитком. Зал, ніби рукавичка з казки, наповнювався людом, не залишилось жодного вільного місця, навіть стояти було складно. Ведучі Віталія Гуля та Сергій Федоренко у віршованій формі привітали всіх зі святом і запросили до слова селищного голову Миколу Корольова та заступника селищного голови Віктора Мартиненка, які з нагоди Дня селища вручили грамоти, квіти та подарунки жителям Чутового, що прославляють рідний край, не стоять осторонь проблем, а допомагають з їх вирішенням. Честь отримати нагороди випала Юрію Гавві, Світлані Пендус, Петру Бондарю, Світлані Фисун, Світлані Кулик, Валерію Сколибогу, Наталії Рибалко, Анатолію Остапенку, Анатолію Голубніченку, Ользі Кравченко, Ользі Третяк, Зої Чаплигіній, Руслані Капраловій, Тетяні Сидоренко, Людмилі Войко, Наталії Готрі, Ларисі Томіній, Раїсі Артеменко, педагогічному та батьківському колективам ДНЗ «Веселка», педагогічному колективу Чутівського ПТУ №55, а також 3-Б класу Чутівської школи (класний керівник В.Гуля) за творчий підхід та оригінальну виставку-продаж своїх робіт під час ранкового святкування. В.Мартиненко оголосив про розіграш лотереї. І хоча він підкреслив, що кожен квиток «виграшний», та рука ведучої «ощасливила» лише п’ятьох осіб, які й отримали сертифікати на 100 гривень на безкоштовні обслуговування в кафе «Вояж», ресторані «Полтавчанка», поїздки на таксі й придбання товарів у магазинах «Скіф» та «Дар». «Щастить же деяким!» - лунало в залі. Не оминули цього дня і тривожних воєнних років. Зараз, коли стільки літ відділяє нас від тих подій, і все менше і менше ветеранів залишається серед нас, слід щиро вклонитися цим людям, вшанувати їх любов’ю і повагою, а для серця подарувати пісню. Тож на сцені ніби з’явився фрагмент з фільму «Бери шинель» з піснею «Випадковий вальс» у виконанні Олени та Богдана Ніколаєвих, які у військовій формі змусили всіх присутніх затамувати подих. Дзвінкі, мелодійні голоси виконавців зачарували, а люди старшого покоління поринули у спогади, хустинкою витираючи зволожені очі. А потім була «Смуглянка», «Очі чорнії», що також вражали усіх в залі. Здається, кращого подарунка для ветеранів годі й шукати. Далі концертну програму продовжили інші учасники народного циганського пісенно-танцювального колективу Ніколаєвих з Лубен. Разом з нашим земляком, музичним керівником ДНЗ «Веселка» Сергієм Ніколаєнком виконали «Карусель». Під інструментальний супровід Олена розповіла притчу циганського народу про красиве та печальне кохання двох пташок, які, спокусившись золотом, втратили можливість вільно почуватися у безодні неба. З тих пір перетворилися птахи на кочівний народ, який зрозумів, що немає нічого ціннішого, ніж воля та кохання… Зал завмер, слухаючи цю історію та спостерігаючи за танцівницями, наймолодшій з яких виповнилося лише п’ять років. Час промайнув непомітно. Глядачі не шкодували оплесків пісенно-танцювальному колективу. Весь час лунало «Браво!» як артистам, так і організаторам за цікавий, насичений враженнями та емоціями концерт.
А в цей час на майдані зібралась чи не вся молодь нашого селища. І це й не дивно, адже до Чутового завітав ді-джей Ферреро (Сергій Киричок) із Харкова, який у свої 20 років веде шоу-програми, знімався в сучасних молодіжних серіалах «Універ», «Реальні пацани», «Темний світ». Відіграв яскравий сет в стилі «електрохаус». Молодь гула від задоволення майже до самого ранку. І як завжди на День селища казково прекрасний феєрверк освітив нічне оксамитове небо сотнями іскор, створюючи неповторні світлові малюнки під захоплені вигуки глядачів і сповнюючи радістю людські серця.
Дар’я ГУСТІЛІНА, Наталія ЛОСЬ, Наталія ШКАРУПА.
Категорія: Новини | Додав: редакция (28.09.2012)
Переглядів: 1367 | Теги: ЧУТОВЕ, Сільські новини, Чутово | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Пошук

Друзі сайту