Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
Каталог статей
АПК
Свого часу Юрій Анатолійович працював у профтехучилищі майстром. Готував молодих фахівців для аграрної галузі. Через певні обставини довелось покинути роботу. «Минув рік, і мені запропонували повернутися, - згадує Ю.Слєпцов. - Але було вже не до того. На той час я придбав трактор і культиватор, пройшов конкурсну комісію, за результатами якої мене визнали досить перспективним, аби дати в обробіток 37 гектарів землі. Згодом люди почали довіряти свої паї».
Частина земель господарства знаходиться на Харківщині, де ми й зустрілися з господарем під час посівної. «Озимої у нас цьогоріч немає, - розповідає Ю.Слєпцов. - Восени ґрунт був сухим на півтора метри вглиб, тож я вирішив не ризикувати. Як виявилось, не помилився, судячи зі стану озимих в інших господарствах. Тепер є насіння на цю осінь».
Четвертого травня трактористи ФГ «Червоне» сіяли соняшник гібриду «НК-Конті», який зайняв 35 га. Насіння закупили у компанії «Сингента».
Сою, яка займає 67 га, обрали сорту «Адамос». Його вивели у ФГ «Грига» саме для нашої місцевості.
Також у ФГ «Червоне» цього року сіятимуть 50 га ячменю та 47 - кукурудзи.
«Погодні умови доволі непогані, - говорить фермер. - Земля волога, добре розсипається. Але, як і попереджали фахівці, сіяти доводиться все і одразу».
Набирається досвіду у вмілого господаря його донька Ольга. Про неї неодноразово публікували матеріали на сторінках районки. Оля – гордість Чутівщини, багатократна чемпіонка зі східних єдиноборств. Нині вона одночасно навчається в академії фізичної культури та в аграрній академії у Харкові. Здобуває, зокрема, спеціальність агронома.
Дівчина зарекомендувала себе ініціативною, активною, відповідальною, тож неодноразово бувала на практиці за кордоном. Переймала досвід ведення сільського господарства в США, Голландії та Швейцарії. Загальне враження про те, «як у них і як у нас», сформувала двома короткими фразами: «Технології новіші. Державна підтримка відчутніша». Якщо говорити детальніше, то О.Слєпцова була приємно здивована тим, що фермери не лишаються наодинці зі своїми бідами: «Якщо у господаря неврожай через погоду, то держава обов’язково компенсує йому збитки. В Америці мені сподобались дієві асоціації (об’єднання) фермерів. Вони збираються разом, аби обговорити, хто що планує сіяти певного року, тобто, з чого хоче отримати основний прибуток. Звісно, кожен сіє усього потроху, але культура, з якої планується отримати найбільший прибуток, одна. А щоб не створювати одне одному зайвої конкуренції, фермери й обговорюють посівну. Вражає те, що у розвинених країнах з п’ятдесяти гектарів господарі мають такий фінансовий обіг, як у нас з трьохсот. Наші аграрії не можуть дозволити собі повноцінно займатися, скажімо, садівництвом чи овочівництвом, адже немає ані достойного ринку збуту, ані можливості організувати довгострокове зберігання. Та ще й держава замість підтримки веде таку політику, за якої це просто не вигідно, бо дешевші у виробництві імпортні продукти не обкладають належним фінансовим збором.
Ще одна цікава тенденція – це так звана органічна їжа, коли виробник зобов’язується вирощувати продукти, не внісши й грама агрохімікатів. Але навіть в економічно розвинених країнах це доволі невигідна справа, бо вихід продукції настільки малий, що заледве дозволяє аграрію не понести збитки».
Ю.Слєпцов розповів також, що намагається ніколи не лишати наодинці з труднощами своїх орендодавців. Нині виплачує шість відсотків, незабаром планує підняти плату до семи. Крім того, технікою ФГ «Червоне» безкоштовно обробляють пайовикам городи, фінансово допомагають у біді, коли люди звертаються за грошовою підтримкою на поховання чи лікування.
Тож загалом, у Ю.Слєпцова звичайне для кожного українця буття: наполегливо працює, сподівається на Божу милість, допомагає ближньому та вкладає душу в улюблену справу і виховання дітей достойними людьми.
Джерело: http://чутове сільські новини |
Категорія: Новини | Додав: редакция (06.05.2016)
|
Переглядів: 1424
| Рейтинг: 5.0/1 |
|
|