Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 230

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

РАЗОМ ДІЄВІШЕ

В рамках Проекту "Місцевий розвиток, орієнтоваий на громаду - II"



Безцінний  досвід  спільної  роботи


Чутівщина продовжує працювати у проекті Євросоюзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» (МРГ). Першого лютого в актовому залі адмінбудинку відбувся форум, на якому підбивали підсумки зробленого та перейшли до впровадження наступного етапу. Приємно, що з чотирьох громадських організацій (ГО) сільських рад три уже отримали грант. Тож щодо активності у проекті МРГ Чутівщина займає друге місце з-поміж інших районів області. Координатор обласного ресурсного центру Галина Бут наголосила, що у Києві проектно-кошторисну документацію громад Василівської, Черняківської, Новокочубеївської рад затвердили майже без зауважень. А це досить високий показник. Наразі на затвердження свого міні-проекту чекають филенківці.




Відкрив форум заступник голови районної ради Віктор Калаур. Він окреслив головну мету заходу – інформування громадськості щодо стану справ учасників проекту МРГ. Керівник районного ресурсного центру Ігор Курінний ознайомив з проектом цільової програми, яку мають затвердити на черговій сесії районної ради. Документ стосується впровадження в районі проекту МРГ і спрямований на сталий соціально-економічний розвиток громад Чутівщини в цілому. І.Курінний поінформував і про джерела фінансування громадських ініціатив. Зокрема, на впровадження усіх міні-проектів від європейців надійде 316,892 тис. грн, з обласного бюджету - 158,41 тис. грн, з районного - 143,142 тис. грн, місцеві жителі зібрали 32,156 тис. грн.


Цього дня представники громадських об’єднань розповіли про те, що ж вдалося зробити, відколи проект МРГ діє. Від василівців виступив бухгалтер ГО «Довіра і єдність» Олександр Клименко. Громада цієї сільської ради запланувала відремонтувати місцевий медичний заклад. Задля цього й об’єдналися в організацію, яка наразі налічує 398 членів. Обрали 12 активістів, які займаються роз’яснювальною роботою серед населення, щотижня оновлюють інформацію на стенді у сільській раді щодо руху коштів, стану впровадження проекту, кількості нових членів організації. На банківському рахунку ГО знаходиться 8,150 тис. грн, у касі - 2,247 тис. грн.  Чотириста гривень витратили на експертну оцінку кошторисної документації. А понад вісім тисяч на оформлення документів виділили з місцевого бюджету. Створили і чотири фонди: підтримки ГО, експлуатації та підтримки після впровадження проекту, розвитку громади та фонд проекту. На рахунки цих фондів внесли відповідні кошти. До речі, подібні фонди започаткували усі організації.


Голова новокочубеївської ГО «Спільна надія» Лариса Карнаух розповіла, що організація налічує 72 члена. Громада сільської ради зацікавлена у вирішенні проблеми з енергозбереження місцевої школи. Ініціативна група на загальних зборах постійно звітується про реалізацію проекту, надходження коштів. Оновлюють й інформаційні стенди у школі та сільській раді. Наразі зібрали понад вісім тисяч гривень, використали – 549 грн.


Про діяльність ГО «Спільна думка» Черняківської сільської ради розповів Сергій Одаренко. Він наголосив, що внаслідок впровадження цього проекту активізувався громадський рух серед населення. Так, жителі ради уже запланували спільно вирішити проблему з водогоном місцевих населених пунктів. А сьогодні організація налічує 75 чоловік. Усі досить активно беруть участь у роботі ГО. Також С.Одаренко розповів, що ініціативній групі допомагає слушними порадами інженер-будівельник С.Лисенко, який нині очолює один з відділів районної ради.  Голова ГО щиро подякував йому та керівникам району за підтримку.




Сергій Одаренко


Голова филенківської ГО «Джерело надій» Іван Пономаренко також детально розповів про роботу організації. На її банківському рахунку перебувають понад 7 тис. грн. Усі умови координаторів проекту филенківці виконали, про свою діяльність інформують односельців. Ця громада дещо пізніше стала учасницею міжнародного проекту, проте у впровадженні власних ініціатив майже не відстає від інших.  На форумі ж Г.Бут вручила Филенківському сільському голові Т.Тараненко партнерську угоду про співпрацю місцевого органу самоврядування з європроектом.

 


 

Л.Карнаух та Г.Бут

Галина Геннадіївна також позитивно оцінила роботу усіх організацій і налаштувала присутніх на подальшу таку ж енергійну діяльність. Згодом перейшли до урочистої частини - підписання грантової угоди головами ГО Л.Карнаух, В.Демиденко та вручення цих документів С.Одаренку. «Це уже початок справжньої напруженої роботи», - зауважила обласний координатор проекту. До того ж, вона відмітила, що такий успіх Чутівщини був би неможливим без потужної підтримки районної влади. Тому Г.Бут щиро подякувала керівникам району і висловила сподівання на подальшу співпрацю. А для представників організацій приготували цього дня тренінг, під час якого вони продовжували освоювати методологію проекту та здобувати безцінний досвід спільної роботи на благо своїх громад. Адже разом таки дієвіше…


Оксана ЧЕРКАС.

Презентація Кочубеївської громадської організації "Спільна думка" - "ЗАВАНТАЖИТИ"


Презентація Новокочубеївської громадської організації "Спільна надія" - "ЗАВАНТАЖИТИ"

Пошук

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту