Сходи пшениці отримали дружні, однак дуже слабкі. Тож упевненості щодо гарного врожаю фахівці товариства не мають. Якщо зможуть отримати хоча б по сорок центнерів, то це вже буде вважатися непоганим результатом. Адже рослини ще не почали кущитись, прогнозують, що вони розвиватимуться одним продуктивним стеблом. Лише зараз почала розвиватися вторинна коренева система.
Агроном зауважив, що цього року немає особливих відмінностей між посівами у різних кліматичних зонах. Однак, дещо відрізняється їхня якість залежно від застосованої технології посіву. Так, у нашому районі сіяли за технологією ноу-тілл, а на Харківщині - традиційним способом. Кращі сходи отримали на Чутівщині. «У районі сходи хоч і не набагато, але все ж таки кращі, - розповів С.Ніколенко. - Там, де сіяли традиційно, грунт взявся грудками, адже на момент сівби була сильна посуха. Тож рослинам було важче пробитись, деякі попроростали прямо з грудок. Щодо якості, то минулого року ми отримали пшеницю в основному другого і третього класів. Був і фураж, але небагато».
Із близько 5270 га земель, які обробляють у СТОВ «Ніка», вологу закрили на 4049 га.
Нині працівники господарства проходять медичні огляди. Спеціаліст державної фітосанітарної інспекції Вікторія Кравченко під час робочого візиту до СТОВ «Ніка» зауважила, що всі працівники, які потребують допуску до роботи з пестицидами та агрохімікатами, вчасно пройшли розширені медогляди, тож незабаром, після відповідних навчань, отримають допуски до роботи з агрохімією. Головним же у боротьбі за урожай лишається прихильність природи і помірна, тепла, не посушлива погода.
та нехай пре нафіг з нашої чутівської землі ця київська " Ніка"!!!! Разом з ворюгою Осєтровим.... На чутівській землі повинні працювати чутівські люди, а не холдінги, які не надають місцем роботу, а звозять рабів на обробіток з усіх закутків України!!!