Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Категорії розділу

Новини [959]
ТВОЇ ЛЮДИ, ЧУТІВЩИНО [103]
"СІЛЬСЬКІ НОВИНИ"

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 230

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » ТВОЇ ЛЮДИ, ЧУТІВЩИНО

Захоплення

Мабуть, мало хто знає, що, незважаючи на величезний обсяг повсякденних робіт та обов’язків, Олексій Іванович увесь свій вільний час присвячує збору колекції старовинних радіоприймачів. А їх у нього понад сотню! Половина з них ще припадає пилом на полицях в очікуванні свого часу, коли вміла рука господаря торкнеться їхнього нутра; частина уже радує погляд вишуканістю і ексклюзивом. Чимало рідкісних екземплярів потрапили до рук колекціонера вщент розбитих, знайдених на горищах та смітниках.

Колекціонування – це своєрідна робота. О.Шляхов з неабияким задоволенням реставрує корпус чи розбиту шкалу, до півночі працює в Інтернеті у пошуках схем та зовнішнього вигляду необхідного екземпляра, переписується з однодумцями, обмінюється радіодеталями. Друге життя багатьом електронним схемам забезпечує майстер з Чутового, який розуміється на цій справі.

Олексій Іванович не тільки досконало знає історію того чи іншого радіоприймача, але й годинами може розповідати про підприємства, які виготовляли радіотехніку 60-80 років тому. У його надбанні є чимало цікавих екземплярів, старовинні радіоприймачі з Америки, Німеччини, Австрії... Цінним є ВЕФ-717 Люкс – пристрій вищого класу початку сорокових років. Випускали їх тоді малими партіями, а згодом через високий рівень прийому взагалі заборонили випуск в СРСР, а потім і в Прибалтиці, аби обмежити доступ радянських людей до радіомовлення інших країн.

Своєрідну історію має СВД-9. До війни всі засоби передачі інформації  конфісковували, а одна родина із Смоленська замурувала цінну річ у стіну будинку. Знайшли ж пристрій через кілька десятків років, коли споруду демонтували, і потрапив він до рук місцевого колекціонера. Радіоприймач був в ідеальному стані, тому багато хто вважав, що це надзвичайно талановита реставрація. Насправді ж все відмінно  збереглося, незважаючи на час.

Незвичайний на вигляд ВЕФ Супер, 1938 року випуску, у якого замість шкали – географічна карта, на якій під час увімкнення тієї чи іншої радіостанції загоряється лампочка міста, з якого ведеться трансляція. Цей екземпляр О.Шляхов придбав у ризького колекціонера. Заслуговує на увагу і рідкісний післявоєнний приймач «Латвія». Неординарна модель американського RSA T-9, 1936-1937 років, потрапила до Іскрівки з Луганська. Незвичні на вигляд приймачі 40-их років минулого століття із вмонтованими в них телевізорами. 

Кімнату, де Олексій Іванович виставив свої експонати, прикрашає ексклюзивна річ – німецький патифон 1928 року випуску, подарований дружиною.

Як колекціонера Олексія Шляхова знають не лише в Україні. Він підтримує ділові зв’язки зі своїми відомими колегами з Прибалтики, Росії, Молдови, Білорусі.

Слід зазначити, що будь-яке серйозне колекціонування – це ще й бізнес. Старовинна та рідкісна річ коштує немало, а те, що пов’язане з історією, з подіями, варте великих грошей. Сам же Олексій Іванович говорить: «Я вважаю, що справжній колекціонер не думає про ціну своєї колекції. Він переймається, в першу чергу, тим, як її зберегти, як дати їй життя, як показати людям, бо ж головна мета для нас - донести зібране до тих, хто цікавиться історією, хто через десятиліття з вдячністю згадає імена людей, які все це створили та зберегли». 

Наталія ЛОСЬ.


Джерело: http://чутове, сільські новини
Категорія: ТВОЇ ЛЮДИ, ЧУТІВЩИНО | Додав: редакция (30.12.2012)
Переглядів: 670 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Пошук

Друзі сайту